Με τη συμμετοχή 20 σκακιστών και σκακιστριών πραγματοποιήθηκε το Σκακιστικό Τουρνουά Blitz «Άνοιξη 2013» την Κυριακή 2 Μαρτίου 2014 στα Γραφεία του Σκακιστικού Ομίλου Δράμας. Οι συμμετέχοντες είχαν ηλικία από 6 έως 36 ετών διεξήχθη σε 7 γύρους και ο χρόνος σκέψης για κάθε παίκτη ήταν 5 λεπτά και 3 δευτερόλεπτα ανά κίνηση.
Στη γενική κατάταξη 1ος βγήκε ο Δεμιρτζογλου Χρηστος, 2ος ο Δερμεντζης Ευθυμιος και 3ος Χριστοφοριδης Βασιλης
Στην κατηγορία των δημοτικών σχολείων 1ος ηταν ο Καζακος Μαρκος (που ήταν και 4ος στη γενική κατάταξη!) 2η η Πιστοφιδου Ευσταθια και 3ος ο Καζακος Ζαχαριας
Αναλυτικα τα αποτελεσματα ηταν τα εξης:
http://localhost/chessdramas/plugins/editors/jckeditor/plugins/iframe/images/placeholder.png?t=ACT09X9"); background-position: center center; background-repeat: no-repeat; border-width: 1px; border-style: solid; border-color: rgb(169, 169, 169); width: 850px; height: 1000px;">